Rainerova útulňa

GPS: N49o 10.012´ E20o13.118´

Rainerovu chatu na Starolesnianskej poľane dali do prevádzky roku 1865, zásluhou vtedajšieho nájomcu kúpeľov Starý Smokovec J.J. Rainera. Chatka mala uľahčiť kúpeľným hosťom návštevu Studených dolín a výstup na Lomnický štít. Keď v roku 1884 postavili vedľa nej chatu Kamzík, Rainerova chata slúžila len ako sklad. Aj po asanácii Kamzíka v roku 1980 Rainerova chata ešte niekoľko rokov chátrala. Dnes, po niekoľkých rekonštrukciách slúži ako informačné centrum, múzeum starých nosičských, turistických a lyžiarskych pomôcok s možnosťou občerstvenia a nákupu suvenírov.

Prístup: z Hrebienka (červená značka – 0:20 hod), z Tatranskej Lesnej popri Studenom potoku (žltá značka - 1:30 hod), z Tatranskej Lomnice (modrá značka – 1:45 hod)

Odporúčané túry v okolí: Chata slúži najmä ako samostatný turistický cieľ hlavne pre rodiny s deťmi, menej náročných turistov, prípadne pre tých, ktorí prechádzajú tatranskou magistrálou medzi Hrebienkom a Zamkovského chatou. V bezprostrednej blízkosti sú Studenovodské vodopády.